Choď na obsah Choď na menu
 


5 tipov, ako sa donútiť k cvičeniu

6. 5. 2015

 

Niektorí z nás majú v sebe pre cvičenie takú vášeň, že nepotrebujú žiadnu dodatočnú motiváciu, aby išli chytiť do rúk činky. Väčšina z ľudí však radšej zaľahne pred televízor alebo si sadne za počítať či relaxuje s rodinou. Platí to hlavne po dlhom dni v práci. Posledné vec, ktorú po nej chcete robiť, je cvičenie. 

Ak je však pre vás zdravie dôležité a chceli by ste sa k cvičeniu dostať, ale pohodlie vždy nad vami zvíťazí, skúste využiť nasledujúcich päť tipov, ktoré by vám mohli v tejto situácii pomôcť: 

 

1. | Cvičte hneď ako prídete domov
Ak prídete z roboty a prvé čo urobíte je, že sadnete pred televíziou alebo počítač, zabudnite na to, že sa vám už bude chcieť postaviť, aby ste sa išli nadrapovať s činkami. Na relaxovanie však máte ešte dosť času. Čo takto po príchode z práce chytiť do rúk činky? Čím skôr sa odhodláte po príchode domov cvičiť, tým viac obmedzíte pokušenia, ktoré vás od neho odpútavajú. 

2. | Cvičte s partnerom
Mnoho štúdii ukázalo, že cvičenie vo dvojici je lepšie ako cvičenie osamote. Dvojnásobne to platí pre nemotivovaných jedincov, ktorý si ľahšie cvičenie obľúbia, ak ho s niekým zdieľajú. S partnerom sa navyše môžete tlačiť vpred a posilníte aj svoj vzťah. 

3. | Zapnite si hudbu
Zapnite si obľúbenú pesničku, začnite si ju pospevovať alebo sa postavte a dajte sa do tanca. Behom pár minút sa vám zvýši tlkot srdca, rozprúdi sa vám krv a vy sa opäť budete cítiť o trochu energickejšie. Vďaka tomu sa vám aj zvýši chuť cvičiť. 

4. | Chyťte si do rúk vaše „šunky“
Ak chcete schudnúť, tak sa postavte pred zrkadlo a pozrite sa na seba. Partie, ktoré vás najviac znepokojujú, si chyťte do rúk. Ak chcete spáliť tuky na bruchu, chyťte si tuky v tejto oblasti do rúk a povedzte si, že je na čase, aby sa z vás stratili. Zničte ich následným tréningom. 

5. | Meditujte
Niekedy pomôže aj trochu vypnúť a dopriať telu po fyzickej i mentálnej stránke oddych predtým, ako sa odhodláte cvičiť. Meditácia je vhodná alternatíva. A nezabúdajte, že aj cvičenie je pre vaše telo i ducha prospešné. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.